Zaprojektowani czyli Krakowskie Spotkania z Dizajnem to cztery dni (17-20.11.2016) w czasie których  można było uczestniczyć w rożnego rodzaju warsztatach, wystawach, spotkaniach z osobowościami światowego wzornictwa oraz targach designu.

Targi odbywały się w bardzo klimatycznym budynku Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w którym wraz z naszymi owcami braliśmy udział. Zestresowani ale bardzo ciekawi w sobotni wieczór zapakowaliśmy po same brzegi wypożyczony samochód i wczesnym niedzielnym porankiem wyruszyliśmy podbić stolicę małopolski.

ZAPROJEKTOWANI - Zapakowani po brzegi :)

ZAPROJEKTOWANI – Zapakowani po brzegi 🙂

 

ZAPROJEKTOWANI - Kto ma wkrętarkę ten ma władzę!

ZAPROJEKTOWANI – Kto ma wkrętarkę ten ma władzę!

Jako jedni z pierwszych podjechaliśmy na miejsce i po rozładowaniu wszystkich rzeczy zaczęliśmy składać nasze stoisko. Deski, płotki, kartonowe konsolki, podesty, baner, tysiące wizytówek, wkręty, owce w pudełkach. Trochę tego było ale na szczęście zdążyliśmy na czas i od 11.00 mogliśmy gościć na naszym stoisku pierwszych odwiedzających.

Pomimo naszego debiutu i stoiska stworzonego „last minute” wyszło naprawdę fajnie. Udało się nam w pewnym stopniu odwzorować klimat górskiej drewnianej chatki z widokiem na zaśnieżone Tatry i owce pasące się na halach. Zainspirowaliśmy kilka osób do wykończenia właśnie w ten sposób swoich mieszkań i domów.

ZAPROJEKTOWANI - Stoisko gotowe, czekamy na odwiedzających!

ZAPROJEKTOWANI – Stoisko gotowe, czekamy na odwiedzających!

 

ZAPROJEKTOWANI - Lustereczko powiedz przecie, kto ma najładniejsze stoisko na świecie?

ZAPROJEKTOWANI – Lustereczko powiedz przecie, kto ma najładniejsze stoisko na świecie?

 

ZAPROJEKTOWANI - Świecąca PlasterOwca na pierwszym planie.

ZAPROJEKTOWANI – Świecąca PlasterOwca na pierwszym planie.

 

ZAPROJEKTOWANI - Bujane owce na tle zaśnieżonych Tatr.

ZAPROJEKTOWANI – Bujane owce na tle zaśnieżonych Tatr.

 

„Super!”, „Boskie!”, „Czadowe!”, „Ekstra!”, „Mega!”, „Ale faaajjjneee! Tak reagowała zdecydowana większość odwiedzających, którzy przechodzili obok naszego stoiska!  Dzieci ciągnęły do naszych owieczek swoich rodziców, bujały się na ławeczce, przytulały i nie chciały od nich odejść. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dorośli też zaczęli się do nich przytulać, robić sobie z nimi (a raczej na nich) zdjęcia, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.  Te reakcje były bezcenne!

Jednak nie tylko owce wzbudzały tyle emocji. Architekci i projektanci zwrócili uwagę na nasze zegary i lustra. Jednomyślnie stwierdzając, że to bardzo nowatorskie i ciekawe produkty które chętnie wykorzystają w swoich projektach. Mamy nadzieję, że nowo zdobyte kontakty pozwolą nam rozwinąć skrzydła i zaistnieć w wielkim świecie!

Nasze podesty i konsolka z kartonowych tub (czyli poprodukcyjnych odpadów firmy obuwniczej z którą sąsiadujemy) zrobione na potrzeby targów również spodobały się odwiedzającym nasze stoisko. Chyba musimy pomyśleć i zaprojektować z nich coś ciekawego 🙂

ZAPROJEKTOWANI - targi z lotu ptaka.

ZAPROJEKTOWANI – targi z lotu ptaka.

 

ZAPROJEKTOWANI - owce przeszły testy na piątkę :)

ZAPROJEKTOWANI – owce przeszły testy na piątkę 🙂

 

ZAPROJEKTOWANI - owce przeszły testy na piątkę :)

ZAPROJEKTOWANI – owce przeszły testy na piątkę 🙂

 

ZAPROJEKTOWANI - owce przeszły testy na piątkę :)

ZAPROJEKTOWANI – owce przeszły testy na piątkę (przynajmniej tak twierdzą testerzy) 🙂

 

Na koniec dnia kilka naszych produktów zawieźliśmy do FORUM Designu w Krakowie. FORUM to niesamowite miejsce. Stara fabryka tytoniowa, industrialna przestrzeń, kilkaset fantastycznych produktów od polskich i zagranicznych designerów pod jednym dachem. Od dzisiaj możecie na żywo zobaczyć, dotknąć i kupić nasze skarby od ręki.

Jeżeli żałujecie, że nie było Was w Krakowie, to już dzisiaj zapraszamy Was 4.12.2016 na ZAKOTWORY do Zakopanego oraz 10-11.12.2016 na SILESIA BAZAAR vol. 5 do Katowic. Będziemy tam z naszymi owcami, lustrami, zegarami i świątecznymi ozdobami prosto z pracowni MANIA!