Zako_twory czyli małe wielkie targi dizajnu pod Giewontem.

W samym sercu Podhala w Zakopanym na Krupówkach w urokliwej widokowej kawiarni STRH Cafe&Gallery 3 oraz 4 grudnia 2016 odbyła się już piąta świąteczna edycja tego wydarzenia. Można było spotkać tam wielu rodzimych (ale nie tylko) twórców, projektantów i dizajnerów tworzących różne formy użytkowe, meble, dodatki, biżuterie, ciuchy i wiele innych. W sobotę królowały marki dziecięce, w niedzielę cała reszta.

Zima w pełni!

W niedzielę rano kiedy podjechaliśmy do firmy spakować wszystkie nasze „twory” termometry w samochodzie pokazywały -14 stopni Celsjusza, a na drogach były pół metrowe zaspy śniegu! Biedne owce pewnie trochę zmarzły podczas tej podróży ale na szczęście mogliśmy podjechać pod same drzwi kamienicy w której mieści się STRH i spokojnie wypakować nasze produkty. Po wywiezieniu ich na górę windą rozłożyliśmy nasze stoisko. Na drewnianej ściance zawisły lustra i zegary, na podestach dumnie stanęły dwie owce, a na stole znalazły się wszystkie świąteczne dodatki które w tym roku przygotowaliśmy. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w kawiarni, stoiska były bardzo malutkie ale dzięki temu zmieściło się wielu wystawców co cieszyło odwiedzających i dało możliwość zaprezentowania się sporej grupie zdolnych ludzi.

Zimnnnnnoooo!

Zimnnnnnoooo!

Targowy szał!

Już przed otwarciem (godzina 11) zaczęło pojawiać się sporo osób. Przez cały dzień ruch był spory. W większości byli to miejscowi, ale od czasu do czasu dało się dostrzec turystów ubranych w zimowe kombinezony z wielkimi górskimi plecakami. W przerwach zajadaliśmy się kanapkami na ciepło, grzankami z genialnymi pastami w słoiczkach i pyszną kawą. Polecamy STRH każdemu kto będzie na Krupówkach! Warto tam zajrzeć, żeby podczas zajadania się tymi pysznościami zobaczyć tę słynną ulicę z nieco innej perspektywy.

Winda załadowana, jedziemy do góry!

Winda załadowana, jedziemy do góry!

 

Ostatnie poprawki, wkrętarka w akcji!

Ostatnie poprawki, wkrętarka w akcji!

 

Nasze stoisko w wersji mini :)

Nasze stoisko w wersji mini 🙂

 

 

Przerwa numer dwa... Mniaaaam!

Czas na przerwę… Mniaaaam!

 

Loteria fantowa na rzecz Domu Dziecka w Zakopanem.

Loteria fantowa na rzecz Domu Dziecka w Zakopanem.

 

Całemu wydarzeniu towarzyszyła loteria fantowa na rzecz Domu Dziecka w Zakopanem dzięki której udało się zebrać prawie 4000 zł! Brawo Basia, Paula, Blanka za inicjatywę! Mamy nadzieję, że nasze lusterko kosmetyczne na plastrze drewna będzie długo służyło osobie która go wylosowała, a dzieciaki z domu dziecka będą miały wesołe Święta Bożego Narodzenia!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w świątecznej edycji Targów dizajnu pod Giewontem. Bardzo fajne wydarzenie zorganizowane w świetny sposób. Na pewno weźmiemy udział w kolejnych edycjach! Do zobaczenia po góralsku HEJ 🙂

Szerszą relację foto przygotowaną przez Pietruszka Fotografia znajdziecie na fanpage’u ZAKOTWORÓW.