Nominowani do nagrody „Tygrysy Designu” 0
Nominowani do nagrody „Tygrysy Designu”

Dzisiaj wpis inny niż wszystkie, ale okoliczności również były inne.

Nominacja do nagrody Tygrysy Designu była dla nas wielkim zaskoczeniem. My? Młoda firma, która swoje produkty pokazała światu, (albo przynajmniej jego części) nie dalej niż dwa miesiące temu? A jednak. Telefon z tą informacją w jeden z pochmurnych jesiennych dni od razu poprawił nam humor.

Zauważone i wyróżnione przez jury zostało nasze lustro na plastrze drewna.

Nasze lustro to produkt naturalny  i niepowtarzalny. Każde jest inne ze względu na swój kształt, usłojenie czy grubość kory. Na ścianie wygląda świetnie pojedynczo ale można też ułożyć z nich kolarz bawiąc się średnicami i kolorami tafli lustra. Być może właśnie ta unikalność zadecydowała o nominacji.

 

 

 

Wszystkie 20 nominowanych produktów (w tym nasze lustro) można było podziwiać na wystawie podczas międzynarodowych targów wnętrzarskich Warsaw Home Expo 2016 pod Warszawą, którym towarzyszyły Poland Design Festival oraz Archiday. Targi były świetną okazją do spotkania wielu znanych projektantów którzy prezentowali swoje produkty na ciekawie zaaranżowanych stoiskach. Z tych które najbardziej wpadły nam w pamięć to zimowo świąteczne stoisko Stephana Koziola, wyróżniające się z tłumu formą stoisko Oskara Zięty czy piękna lampa u Omeny Mensah.

 

 

Jedną z gwiazd uczestniczących w całym wydarzeniu był Karim Rashid. Kojarzycie stylowe plastikowe butelki na wodę Bobble z kolorowym filtrem węglowym? To właśnie jeden z wielu jego świetnych projektów.  Karim to bardzo barwna postać i to nie tylko przez jego upodobanie do kolorowych ubrań, ale również ze względu na jego styl bycia oraz sposób mówienia. To bardzo inspirujące móc przebywać wśród tak znanych i cenionych na świecie designerów.

Wieczorową porą elegancko ubrani pojechaliśmy z naszymi zaproszeniami w złotych kopertach na galę. Oznaczeni bransoletkami z napisem Super VIP, zajęliśmy nasze miejsca przy scenie. Spodziewaliśmy się trochę mniejszej ilości osób, tymczasem było naprawdę sporo ludzi. Było to dla nas nowe doświadczenie, z tego powodu towarzyszył nam lekki stresik, ale jak się potem okazało nie było się czym denerwować.

Nagrody w tegorocznej edycji „Tygrysy Designu” wręczał sam Tomek Rygalik. Niestety nam w tym roku nie było dane stanąć na „pudle”, jednak sama nominacja i możliwość przebywania wśród znanych osób z branży była dla nas ogromnym wyróżnieniem. Dodatkowo z wiarygodnych źródeł (członek jury)  wiemy, że zajęliśmy miejsce w pierwszej ósemce!

Gala zakończyła się krótkim koncertem oraz after party z  pysznymi przystawkami i drineczkami oczywiście 🙂 Była też krótka okazja do rozmów  z ludźmi z branży.

Czasem fajne jest się oderwać od rzeczywistości, zainspirować, poznać kilka znanych osób, zbudować branżowe kontakty jednak zgodnie stwierdziliśmy, że od czerwonych dywanów i vipowskich przepustek wolimy nasz warsztat, narzędzia i brudne ręce.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl